Ekrem İmamoglu @ekremimamoglu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı | Mayor of İstanbul For posts in English, follow @imamoglu_int

Similar users

Ekrem İmamoglu photos and videos

7 hours ago

İstanbul hatalı projelerin bedelini ödememeli. Yarım bırakılmış metro projeleri ve yeraltı çalışmalarıyla ilgili detaylı bir çalışma yapıyoruz. Göztepe-Ataşehir-Ümraniye hattının yapımına da cuma günü tekrardan başlıyoruz.

91.7k0
8 hours ago

Bazı malum basın organlarında yer alan İSMEK'lerin kapatılacağı iddiaları tümüyle gerçek dışıdır. Aksine; İSMEK'leri sağlıklı binalarda daha gelişkin halde, istihdam merkezleriyle bütünleştirerek çoğaltacağız. Eğitimcilerimizin ve kursiyerlerimizin can güvenliği önceliğimizdir.

127.2k0
12 hours ago

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin bütçesini şeffaf bir şekilde tamamen kamu yararına kullanacağız. İştiraklerin milyonlarca liraya televizyon dizilerine sponsor olmak gibi görevleri yoktur.

218.6k0
16 hours ago

Tasarruftan elde ettiğimiz bütçe ile Halk Süt'ü hayata geçiriyoruz. 16 Ekim'de Dünya Gıda Günü'nde 8 ilçemizde ihtiyacı olan ailelere günlük taze süt dağıtımına başlıyoruz.

164.1k0
16 hours ago

İsraftan tasarrufa geçip yeni hizmet alanları oluşturmaya devam ediyoruz. Uzun süredir kullanılmayan başkanlık makam ve konutlarını kamusal hizmet alanlarına dönüştüreceğiz.

203.6k0
Yesterday

Bu akşam 20.00’de Haber Global’de Erdoğan Aktaş ile Eşit Ağırlık programının konuğuyum.

141.2k0
4 days ago

Sevgili Sümeyye gururumuzsun👏🏻 Milli sporcumuz Sümeyye Boyacı Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda 50 metre sırt üstü finalinde gümüş madalya kazandı. Her zaman yanındayız.🇹🇷🇹🇷🇹🇷

585.9k0
4 days ago

Bu loca artık onların... İstanbul'un farklı ilçelerinden çocuklarımızı ve gençlerimizi misafir ediyoruz. Şehrimizin güzide kulüpleriyle bu tarz işbirlikleri kurmaya devam edeceğiz.

328.4k0
5 days ago

İstanbullular şehrin birçok noktasında sanatla buluşuyor. Kadıköy ve Karaköy İskeleleriyle Şerefiye Sarnıcı’ndaki konserlerimizi takip edin. 🎼🎻🎺

153.5k0
6 days ago

Aynı Marmaray'dan metro hattına geçişte olduğu gibi metrodan Marmaray'a geçişte de aktarmaların geçerli olması İstanbulluların talebi. Ben de elbette bu talebi Ulaştırma Bakanlığı'yla paylaşacağım.

154.4k0
6 days ago

İstanbul Otogarı şu an tümüyle İBB tarafından yönetilmekte. Otobüslerin kullanımında indirim yaptık. Otogarın yapım süreciyle beraber, bilime ve eğitime dönük bir merkez olması konusunda düşüncemiz var. Bu düşünceyi bütüncül bir şekilde masaya yatırıp, hep birlikte tartışacağız.

233.2k0
2 weeks ago

Kurtuluşun ve kuruluşun o en güzel günü #9Eylül kutlu olsun. 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

318.6k0
2 weeks ago

Eğitim öğretim yılının başlangıcı sebebiyle İstanbul'da birçok önlem aldık. Toplu taşıma bugün saat 14.00'e kadar ücretsiz olacak. Bu yılın öğrenciler, öğretmenler ve veliler için çok başarılı ve verimli geçmesini dilerim.

316.1k0
2 weeks ago

16 yıl sonra bizlere Avrupa Şampiyonası final heyecanı yaşatan ve müthiş bir mücadele örneği sergileyen A Milli Kadın Voleybol Takımımızı yürekten kutluyorum. Yenseniz de yenilseniz de kalbimiz hep sizinle 🇹🇷 #FileninSultanları

467.9k0
2 weeks ago

İstanbul'da yeni eğitim öğretim yılının başlangıcı olan 9 Eylül Pazartesi günü için birçok önlem aldık. Hatlarda ek seferler olacak, servisler için yakın noktadaki İSPARK'lar ücretsiz kullanılabilecek ve de Meclis kararımızla 06.00-14.00 saatleri arası toplu ulaşım ücretsiz olacak.

292.4k0
3 weeks ago

İSPARK otopark ücretlerine zam yapıldığı bilgisi doğru değildir. Elbette İBB’ye ait iştiraklerin mali durumlarının incelenmesi, kayıpların kontrol edilmesi ve şeffaf şeklide yönetilmesi için çalışmaktayız.

276.7k0
3 weeks ago

İlk ağlar atıldı balık sezonu açıldı. Bereketli bir sezon olsun ağlar balıkla dolsun. Vira Bismillah...

189.6k0
3 weeks ago

Demokrasiye ve milli iradeye her zaman sahip çıkmalıyız. Adalet ve hukuktan da asla şaşmamalıyız. Cumhuriyet bize bunu öğretti, bu değerleri yurdun her köşesinde korumalı ve güçlendirmeliyiz.

218.8k0
3 weeks ago

Bir babanın oğluna sarılması gibi 82 milyon sarılalım birbirimize. Milletçe kucaklaşalım, vallahi çok güzel olacak.

319.2k0
3 weeks ago

Milli Bayramlarımızı İstanbul’da hep bu coşku ile kutlayacağız. #BuZaferHepimizin 🇹🇷

346.6k0
3 weeks ago

Trabzonspor geçmişten bugüne Avrupa’da her zaman gurur kaynağımız oldu. Bugün de iyi bir mücadele ile UEFA gruplarına katılmayı hak etti. Trabzonsporumuzu ve Türkiye’nin her yerindeki gönül verenlerini tebrik ediyorum.

270.3k0
3 weeks ago

30 Ağustos Zaferi bu ülkenin özgürlük ilanıdır. Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyetimizi borçlu olduğumuz kahramanlara selam olsun. #BuZaferHepimizin 🇹🇷

426k0
3 weeks ago

24 saat ulaşım için ilk adımları attık. 30 Ağustos gecesi 12.30'dan itibaren yoğun seyahat edilen toplam 30 otobüs ve metro hattında cuma ve cumartesi günleri gece seferleri hayata geçecek.

259.9k0
3 weeks ago

CHP'den seçilen büyükşehir belediye başkanlarımızla bir aradayız, çalıştayımızda ortak sorunlara ortak çözümler arıyoruz. Bilgi ve deneyim paylaşımını esas alıp ülkemizin en önemli şehirlerini yeni nesil bir yaklaşımla yöneteceğiz.

157.1k0
3 weeks ago

Bugün yeni metro treni sürücülerimizden Abdulaziz Yılmazer’in hem mesleki hem gönlündeki hayalini gerçekleştirdiği çok özel bir ana tanıklık ettik. Bana da gençlerin nikahını kıymak düştü 😊

422.6k0
3 weeks ago

Cumhuriyet Halk Partisi'nden seçilen büyükşehir belediye başkanlarımızı İstanbul'da ağırlıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanları Çalıştayı'nda başta ortak tarım ve mülteci politikaları olmak üzere çeşitli konuları masaya yatırıp birlikte çözüm arayacağız.

356.5k0
3 weeks ago

İstanbullu hemşehrilerim uzun zamandır 24 saat toplu ulaşım talebinde bulunuyor. İstanbul’da en önemli hatlarda 24 saat metro ve otobüs seferleri 30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayacak. Yarın kamuoyuna ayrıntılı açıklama yapacağım.

455.2k0
4 weeks ago

Şile'de olduğu gibi bazı mahallelerimizle özellikle ilgileneceğiz. Kimi yerde tarımı, kimi yerde turizmi kimi yerde de hayvancılığı geliştirmek için çalışacağız. Aynı zamanda istihdam da sağlayarak kırsalda refah düzeyini yükselteceğiz.

171.2k0
4 weeks ago

Üsküdar Yavuztürk Mahallesi'inde yoğun yağış sebebiyle bozulan yolu yerinde incelemiş ve mahalle sakinlerine bir hafta içinde sorunlu bölgeyi altyapısıyla düzeltip yenileme sözü vermiştik. Sözümüzü tuttuk.

289.9k0
4 weeks ago

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ve olanaklarından bazı özel vakıflara aktarılan tam 357 milyon liralık bütçeye noktayı koymuş bulunuyoruz. Bu kaynakların hepsi artık İstanbulluların.

511.5k0
4 weeks ago

30 Ağustos bu ülkede yaşayan bütün yurttaşların zaferidir; bağımsızlığın ve özgürlüğün ilanıdır. 30 Ağustos gecesi Üsküdar Meydanı'ndaki Candan Erçetin Konseri ve zafer kutlamalarına tüm İstanbullular davetli. #BuZaferHepimizin

582.2k0
4 weeks ago

Eminönü'nde selden zarar gören esnaf yaralarını sardı, tamirat ve düzenlemeler devam ediyor. Esnafımızla da paylaştık; asıl gayemiz taşkına sebep olan sorunlara kalıcı çözüm bulmak olacak, sorunlu noktalarla ilgili teknik ekibimiz çalışıyor.

302k0
4 weeks ago

Dörtnala gelip Uzak Asya'dan Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket bizim Nazım Hikmet 26 Ağustos 1071 #MalazgirtZaferi Kutlu Olsun

172.9k0
Load More ↓